پردیس سینما گالری ملت
جمعه، 4 خرداد 1397

سینما تک و باشگاه فیلم شهر 

 
افتتاح باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر با نمایش مستند زندگی خالق سرود «ای ایران»
 
«باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر» کار خود را با نمایش فیلم مستند «مرز پرگهر» که درباره زنده‌یاد حسین گل‌گلاب است، در پردیس سینمایی ملت آغاز می‌کند.
به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، در افتتاحیه و نخستین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر که در دوشنبه 20 مهرماه ساعت 18 در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود، مستند «مرز پرگهر» به کارگردانی هومن ظریف رضائیان به نمایش در می‌آید.
مراسم افتتاحیه و نخستین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر با حضور اهالی سینما، موسیقی و همچنین اصحاب رسانه برگزار می‌شود.
بنابراین گزارش، فیلم مستند مرز پرگهر در سال ۱۳۸۹ در موسسه تصویر شهر تولید شد. این فیلم به شرح تفصیلی زندگی، اندیشه و آثار زنده‌یاد دکتر حسین گل‌گلاب می‌پردازد و چگونگی ساخته‌شدن سرود ملی «ای ایران» را بررسی می‌کند. 
ظریف در این مستند 75 دقیقه‌ای با خانواده‌های غلامحسین بنان، دکتر گل‌گلاب، روح‌اله خالقی و سایر متخصصان، موسیقیدانان و ترانه‌سرایان درباره این سرود به گفت‌وگو نشسته است. همچنین در این فیلم استاد پرویز شهریاری درباره همکاری‌اش با دکتر گل‌گلاب و دکتر عبدالکریم قریب در تاسیس دانشگاه عالی علوم اراک سخن گفته است. 
مستند مرز پرگهر در آبان سال 90 در جشنواره مستند سینماحقیقت به نمایش درآمد که پربیننده‌ترین فیلم آن دوره‌ی جشنواره بود.
باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر، یک پاتوق آموزشی و نمایشی فیلم‌های کوتاه و مستند است که دوشنبه‌های اول و سوم هر ماه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. شرکت در این جلسات برای عموم علاقمندان آزاد است.
 
 به مناسبت هفتاد و یک سالگی اجرای سرود ای ایران؛
 افتتاحیه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر با اکران مستند «مرز پرگهر» برگزار شد
 
به مناسبت هفتاد و یک سالگی اجرای سرود ای ایران، افتتاحیه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر با حضور بزرگان فرهنگ و هنر شب گذشته در پردیس ملت برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر ، افتتاحیه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر شب گذشته 20 مهر با حضور دکتر هما گل‌گلاب، دکتر امیراشرف آریان‌پور، دکتر نوش‌آفرین انصاری، هومن صدر (بنان)، پیمان خازنی، اردشیر کاظمی، حمید اسفندیاری، رضا پورحاجی، اسماعیل جعفری، سیدهادی منبتی، هومن ظریف، محمدرضا اصلاح، سیدعلی احمدی و اصحاب رسانه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. 
در ابتدای این مراسم، فیلم مستند مرز پرگهر به کارگردانی هومن ظریف درباره زندگی زنده‌یاد دکتر حسین گل‌گلاب، خالق سرود «ای ایران» به نمایش درآمد. 
پس از نمایش فیلم، از هومن ظریف کارگردان، دکتر هما گل گلاب دختر زنده یاد دکتر حسین گل گلاب، دکتر آریان پور موسیقی‌پژوه و استاد دانشگاه، دکتر نوش‌آفرین انصاری (دبیر شورای کتاب کودک)، پیمان خازنی (آهنگساز)، هومن صدر (فرزند زنده‌یاد غلامحسین بنان)، سیدهادی منبتی و سیدعلی احمدی خواسته شد که به روی سن بیایند. 
در ابتدا دکتر هما گل گلاب گفت: خوشحالم که امشب فيلم پدر نمايش داده شده است و هميشه به ایشان افتخار مي‌كنم و همین جا از آقای هومن ظریف به خاطر پیگیری‌های مستمرشان تشکر و قدردانی می‌کنم. 
در ادامه دکتر نوش‌آفرین انصاری اظهار کرد: دكتر گل‌گلاب مرد نازنيني بود و خدمت بزرگي به كشور كرد. همان‌طور كه در فيلم هم ديديم بسياري از لغات مورد استفاده در درس‌هاي گياه شناسي امروز را ايشان نوشته‌اند و چقدر زیبا و به زبان خيلي ساده و روان اين كار را انجام داده‌اند. 
انصاری همچنین از تلاش‌های هومن ظریف برای به تصویرکشیدن زندگی زنده‌یاد گل‌گلاب تشکر و ابراز امیدواری کرد که فیلم‌های مستند بعدی وی درباره مفاخر ایران نیز به سرانجام خوبی برسد.
پس از ایشان دکتر آريان‌پور که به سختی در مراسم حضور پیدا کرده بود، نیز با تمجید از این مستند گفت: من امروز هشت ساعت تدریس داشتم و به سختی خودم را به مراسم رساندم. حسين گل‌گلاب مرد نازنيني بود، كارهاي بزرگي انجام داد و با وجودی که هفته قبل این فیلم را در منزل ديده بودم، اما امشب به اینجا آمدم که این بار فیلم را با دیگر دوستان ببینم. 
این موسیقی پژوه برجسته سپس از کارگردان فیلم «مرز پرگهر» تشکر کرده و مجددا از حضور در این مراسم ابراز خرسندی کرد.
هومن ظریف کارگردان اثر هم به جای تشکر، متن خود را کنار گذاشت و شعری از استاد فقید باستانی پاریزی را از کتاب تلاش آزادی که درباره زندگی مشیر الدوله حسن پیرنیا بود خواند و اظهار کرد که این عصاره‌ی همه‌ی صحبت‌های من است: 
ز خسروان مقدم چنان که می شنوم وفای عهد نکرده است باکس این دوران 
دو چیز حاصل عمر است نام نیک و ثواب و از این دو در گذری کل من علیها فان
بر اساس این گزارش، پس از سخنان این اساتید، از تولیدکنندگان مستند مرز پرگهر، هما گل‌گلاب و هومن صدر توسط سیدعلی احمدی، سیدهادی منبتی، امیراشرف آریان‌پور و نوش‌آفرین انصاری تقدیر شد.
 
در دومین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر؛
 سه فیلم کوتاه و یک کارگاه در دومین جلسه باشگاه فیلم پردیس ملت
 
در دومین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر در پردیس ملت، فیلم‌هایی از عباس عمرانی، سیدعلی هاشمی و عماد خدابخش به نمایش در می‌آیند و کارگاه آموزشی با موضوع چالش‌های بهره‌گیری از بازیگران چهره در فیلم‌های کوتاه در پردیس ملت برگزار می‌شود. 
به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، دومین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر روز شنبه 16 آبان ساعت 17 در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. 
در این جلسه علاوه بر نمایش فیلم‌های کوتاه: «پارکینگ» ، «صبح روز بعد» و «مثل هر روز»، کارگاه آموزشی فیلمسازی با موضوع «چالش‌های بهره‌گیری از بازیگران چهره در فیلم‌های کوتاه» با حضور سیدعلی هاشمی برگزار می‌شود. 
بر اساس این گزارش، فیلم کوتاه «پارکینگ» ساخته عباس عمرانی، داستان زندگی پیرمردی به نام قاسم در یک پارکینگ است که خاطرات دوران زندگی‌اش در خرمشهر و دفاع از این شهر را به صورتی شاعرانه برای خودش نقاشی می‌کند. 
فیلم کوتاه «صبح روز بعد» به کارگردانی سیدعلی هاشمی، تهیه کنندگی علی حضرتی و با بازی نگار جواهریان، فریده سپاه منصور، حدیث میرامینی و شکوفه هاشمیان همراه است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: سحر مثل هر روز از خواب بر می‌خیزد تا کارهای روزانه‌اش را انجام دهد. اما امروز روز دیگری است... 
همچنین فیلم کوتاه «مثل هر روز» کاری از عماد خدابخش و از تولیدات موسسه تصویر شهر، داستان پیک موتوری را روایت می‌کند که مجبور می‌شود یک خانم باردار را به بیمارستان برساند و پس از آن نیز به دلیل عدم حضور شوهر آن خانم درگیر مسائلی جدیدتر می‌شود. بازیگران این فیلم پوریا رحیمی، ثریا قاسمی، میثم رازفر، الناز صالحی، شادی محمد، محسن بانبرتینا و آرش توکلی است. 
باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر، یک پاتوق آموزشی و نمایشی فیلم‌های کوتاه و مستند است که یک هفته در میان در روزهای شنبه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. در این سلسله جلسات علاوه بر نمایش فیلم، کارگاه‌های آموزشی فیلمسازی به صورت رایگان و برای عموم فیلمسازان جوان برگزار می‌شود. 
لازم به یادآوری است که شرکت در این جلسات برای عموم آزاد بوده و علاقمندان می توانند جهت اطلاع از برنامه های آن، به وب سایت پردیس سینمایی ملت به نشانی www.pardismellat.com مراجعه کرده و یا عضو کانال ارتباطی موسسه در تلگرام به آدرس https://telegram.me/cineplex شوند. 
 
در دومین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر چه گذشت؟
 بررسی 11 نکته کلیدی استفاده از بازیگر چهره در فیلم کوتاه
 
11 نکته کلیدی درباره نحوه مواجهه با بازیگران چهره در فیلم‌های کوتاه در کارگاه آموزشی دومین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر بررسی شد؛ نکاتی که هر کدام می‌تواند یک فیلم کوتاه را موفق و یا با شکست روبرو کند.
به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، شامگاه شنبه (16 آبان‌ماه) دومین جلسه ی باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. در این برنامه، سه فیلم کوتاه «صبح روز بعد» به کارگردانی سیدعلی هاشمی، «مثل هر روز» به کارگردانی عماد خدابخش و «پارکینگ» به کارگردانی عباس عمرانی به نمایش درآمد. 
پس از نمایش فیلم و در نیمه دوم برنامه، سیدعلی هاشمی که در آخرین فیلم کوتاهش، از حضور نگار جواهریان، فریده سپاه منصور، حدیث میرامینی و شکوفه هاشمیان بهره برده است، کارگاه آموزشی و انتقال تجربیات «چالش‌های استفاده از بازیگر چهره در فیلم کوتاه» را برگزار کرد.
× خوش اخلاق و با ربط
هاشمی در ابتدای کارگاه آموزشی‌اش گفت: سراغ بازیگران خوش اخلاق و بی‌حاشیه بروید، نه سراغ بازیگری که فیلمی را وسط کار برای پول رها کرده یا دست دو دستیار کارگردان را شکسته است! نمونه یک بازیگر خوش اخلاق و همراه، پرویز پورحسینی است. اگر خبرهایی را که منتشر می‌شود بخوانید، متوجه می شوید که کدام بازیگر خوش اخلاق و با تحمل است و کدام بازیگر خیر.
وی ادامه داد: به بازیگری فکر کنید که به نقش فیلم بخورد. فیلم را فدای چهره نکنید. اگر دختری دارید که نقش عصبی دارد، به واسطه آشنایی یا...، سراغ یک سوپراستار بی‌ربط نروید چوون فیلمتان فدا می‌شود. 
× به بازیگر فیلمنامه‌ی درست ارائه بدهید و با اعتماد به نفس رفتار کنید
این کارگردان سپس پرزنت کردن فیلم برای بازیگران چهره را گام بسیار مهمی در مجاب کردن آن‌ها دانست و یادآور شد: مهمترین عامل در این بخش فیلمنامه است که باید ترغیب کننده و دارای قصه باشد. گاهی بچه‌‌ها فیلمنامه‌ای می‌دهند که من هم به عنوان کارگردان نمی‌فهمم چه برسد به بازیگر! 
وی افزود: بازیگر حرفه‌ای، فیلمنامه‌ی حرفه‌ای خوانده است. یادمان باشد با طرح یا فیلمنامه ضعیف و ایده سراغ بازیگر نروید چون برایش جذابیتی ندارد. 
هاشمی با تاکید بر رفتار درست با بازیگر برای مجاب کردن او، گفت: برخورد کارگردان با بازیگر بسیار مهم است. اگر بازیگر احساس کند که چون سوپراستار است سراغ او رفته‌اید، اصلا با شما کار نمی‌کند. بازیگر باید حس کند که شما کارتان را بلدید. این نکته را فراموش نکنید که بازیگر چهره باید احساس کند که کارگردان اعتماد به نفس دارد. 
دستیار کارگردان فیلم دوران عاشقی تصریح کرد: باید اعتماد به نفسی داشته باشید که می‌دانید که می‌خواهید چه کنید. بازیگر این را می‌فهمد. البته یک نکته کنکوری اینکه این اعتماد به نفس باعث نشود که در مرحله پیش تولید، به دستیارتان بگویید به طرف زنگ بزند. باید خودتان زنگ بزنید. این کار برای بازیگر خیلی توهین آمیز است.
حرفه‌ای رفتار کنید نه آماتور! / از بازیگر چهره خجالت نکشید
کارگردان فیلم کوتاه «صبح روز بعد» سپس با بیان اینکه بازیگر باید احساس کند پروژه برای کارگردان جدی است، گفت: در پیش تولید با بازیگر حرفه‌ای دورخوانی بگذارید. تست گریم و لباس بگذارید. بازیگر اینطور احساس می‌کند که پروژه برای شما جدی است. ضمن اینکه باید یک دورنما از فیلم در پیش تولید به او بدهید. اگر دورنما ندهید، چون او خودش را بالاتر از شما می‌داند، مدام در کارتان دخالت می‌کند. 
هاشمی درباره رفتار حرفه‌ای کارگردان در هنگام فیلمبرداری نیز اظهار کرد: کارگردان باید برای کارش برنامه‌ریزی داشته باشد. بازیگر این را متوجه می‌شود. داشتن استوری برد و دکوپاژ خیلی مهم است. این باعث می‌شود که بازیگر و عوامل به شما اعتماد کنند و متوجه باشند که شما می‌دانید چه می‌کنید.
وی افزود: این نکته را هم فراموش نکنید که اگر سر صحنه به پنج ساعت زمان برای تنظیم دوربین نیاز دارید، بازیگر را از پنج ساعت قبل افیش نکنید چون او را عصبانی جلوی دوربین می‌فرستید. برنامه‌ریزی برای همین وقت‌ها بدرد می‌خورد. متاسفانه بچه‌ها به این نکته خیلی جزئی دقت نمی‌کنند و کارشان خراب می‌شود.
دستیار برنامه‌ریز فیلم «محمد رسول‌ا... (ص)» درباره رفتار حرفه‌ای با بازیگر سر صحنه، به نکته دیگری هم اشاره کرد و گفت: سر صحنه حتما با بازیگر حرف بزنید و حس‌تان را به او انتقال دهید. بازیگر دوست دارد حس شما را بداند. حتی بین فیلمبرداری دو پلان، درباره پلان بعدی صحبت کنید. اصلا فکر نکنید که وای الان مهتاب کرامتی روبروی من نشسته و نمی‌توانم با او حرف بزنم و ناراحت می‌شود. اتفاقا بازیگر حرفه ای، در چنین مسائلی خیلی حرفه‌ای‌تر عمل می کند.
هاشمی در ادامه سخنانش در این بخش، با اشاره به پیشنهادهایی که عوامل به کارگردان می‌دهند، خاطرنشان کرد: بازیگر یا سایر عوامل حرفه‌ای، احتمالا به شما پیشنهادهای متعدد برای افراد و شیوه کار جلوی دوربین و پشت دوربین می‌دهند. ممکن است بازیگر چهره بتواند با ارتباطاتش، محمود کلاری را به پروژه دعوت کند. با چنین پیشنهادهایی با گارد بسته مواجه نشوید. بلکه اگر احساس کردید که این پیشنهاد به هیچ طریقی به کارتان نمی‌آید، خیلی محترمانه با آن مخالفت کنید.
صراحت مالی: راحت بگویید پول ندارم اما متشکر باشید
این کارگردان تئاتر با اشاره به پرسشی درباره مسائل مالی مربوط به انتخاب بازیگران چهره برای فیلم کوتاه، تصریح کرد: باید صاف و پوست‌کنده راجع به مسائل مالی با بازیگر صحبت کنید. او را سرکار نگذارید. اگر پول ندارید، راحت بگویید که در آخر، می‌توانم یک هدیه فندک زیپو بدهم. این صداقت بهتر از گیر افتادن در مراحل تولید است.
کارگردان فیلم کوتاه «صبح روز بعد» در عین حال تاکید کرد: عوامل و بازیگران حرفه برای کار با یک پروژه کوتاه کم‌سرمایه، لطف می‌کنند و بعضا دستمزد نمی‌گیرند. فراموش نکنید که خیلی مهم است در مصاحبه‌ها، اکران‌ها و جشنواره‌ها از عوامل و بازیگران‌تان تشکر کنید. قدردان باشید، چون همه آدم‌ها این قدردانی را به خوبی متوجه می‌شوند. 
ابزار تبلیغاتی فیلمتان را از بین نبرید
هاشمی در بخش پایانی سخنانش در پاسخ به پرسش دیگری درباره لزوم نمایش دادن یا ندادن فیلم به بازیگر و اعمال نظرات او گفت: اگر بازیگر چهره قبل از اکران، فیلم را ندیده باشد، به جلسه اکران شما می‌آید و این برای فیلم برد تبلیعاتی دارد. قبل از اکران، فیلم را به بازیگر نشان ندهید چون با اینکار عطش او را از بین برده‌اید.
 
باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر، یک پاتوق آموزشی و نمایشی فیلم‌های کوتاه و مستند است که یک هفته در میان در روزهای شنبه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. در این سلسله جلسات علاوه بر نمایش فیلم، کارگاه‌های آموزشی فیلمسازی به صورت رایگان و برای عموم فیلمسازان جوان برگزار می‌شود. 
لازم به یادآوری است که کارگاه آموزشی و انتقال تجربیات جلسه آتی در روز شنبه 30 آبان با حضور تینا پاکروان برگزار می شود. شرکت در این جلسات برای عموم آزاد بوده و علاقمندان می توانند جهت اطلاع از برنامه های آن عضو کانال ارتباطی موسسه در تلگرام به آدرس https://telegram.me/cineplex شوند. 
 
در سومین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر؛
 تینا پاکروان کارگاه آموزشی «از فیلم کوتاه تا فیلم بلند» را برگزار می کند
 
در سومین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر در پردیس ملت، فیلم‌هایی از تینا پاکروان، مریم اسمی خانی و میثم امینی به همراه کارگاه انتقال تجربیات تینا پاکروان با عنوان "از فیلم کوتاه تا فیلم بلند" در پردیس ملت برگزار می‌شود. 
به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، سومین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر روز شنبه 30 آبان ساعت 17 در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. 
در ابتدای برنامه فیلم‌های کوتاه: «اینجا شهر من بود» ، «باده هر وقت که بخواهد می وزد» و «قاچ» به نمایش در می آید و در بخش دوم آن کارگاه انتقال تجربیات تینا پاکروان با عنوان «از فیلم کوتاه تا فیلم بلند » برگزار می‌شود. 
بر اساس این گزارش، فیلم «اینجا شهر من بود» به کارگردانی و تهیه کنندگی تینا پاکروان، روزهای اول شروع جنگ در خرمشهر را روایت می کند، مردم به مرور باور می کنند زمانیکه همه چیز در حال از بین رفتن است. تصویربردار این فیلم را تورج اصلانی برعهده دارد و اکبر معززی، مسعود سخایی، کتایون عظیمی و مهدی صباغی در آن به ایفای نقش پرداخته اند. 
فیلم «باد هر وقت که بخواهد می وزد» ساخته مریم اسمی خانی و با بازی علی ابدالی، امین میری، میثاق زارع، مریم مسچیان و غزال وکیلی همراه است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: یک گروه فیلم سازی در حال ضبط آخرین پلان در آخرین روز فیلمبرداری هستند که دستگاه خراب و باعث بروز مسائلی می شود.
همچنین فیلم «قاچ» کاری از میثم امینی و اردشیر عبدالرحیمی که روایت برخورد چند شخصیت در یک نقطه از شهر و اتفاقات پیرامون آن است. بازیگران این فیلم سپیده ابراهیمی، رحمان بهبودی و میلاد بافا است. 
باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر، یک پاتوق آموزشی و نمایشی فیلم‌های کوتاه و مستند است که یک هفته در میان در روزهای شنبه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. در این سلسله جلسات علاوه بر نمایش فیلم، کارگاه‌های آموزشی فیلمسازی به صورت رایگان و برای عموم فیلمسازان جوان برگزار می‌شود. 
لازم به یادآوری است که شرکت در این جلسات برای عموم آزاد بوده و علاقمندان می توانند جهت اطلاع از برنامه های آن، به وب سایت پردیس سینمایی ملت به نشانی www.pardismellat.com مراجعه کرده و یا عضو کانال ارتباطی موسسه در تلگرام به آدرس https://telegram.me/cineplex شوند. 
 
در چهارمین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر؛
کارگردان مستند برتر جشنواره ها کارگاه «داستان گویی در فیلم مستند» را برگزار می کند
 
در چهارمین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر در پردیس ملت، فیلم "مشترک مورد نظر"، مستند برتر جشنواره ها و فیلم کوتاه "قضاوت" به همراه کارگاه انتقال تجربیات لقمان خالدی با عنوان "داستان گویی در فیلم مستند" برگزار می شود. 
به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، چهارمین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر روز شنبه 14 آذر ساعت 17 در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. 
بخش ابتدای برنامه اختصاص به نمایش مستند مشترک مورد نظر و فیلم کوتاه قضاوت دارد و در بخش دوم کارگاه انتقال تجربیات لقمان خالدی با عنوان "داستان گویی در فیلم مستند" برگزار می شود. 
فیلم مستند مشترک مورد نظر که مضمونی اجتماعی دارد از مجموعه پرسه در شهر به کارگردانی لقمان خالدی، تهیه کنندگی جعفر صانعی مقدم و محصول مشترک موسسه تصویر شهر و شبکه 4 سیماست. 
این مستند در مدت‌ زمان ۳۵ دقیقه تاثیر تلفن همراه را در جامعه معاصر ایران، آسیب‌شناسی و فواید آن را به تصویر می‌كشد و موضوعاتی از قبیل پیامک و بلوتوث را مورد بحث قرار می‌دهد.
این فیلم در جشنواره های مختلفی از جمله جشنواره سینمای جوان، رویش، سینما حقیقت و در جشن خانه سینما عناوین بهترین فیلم مستند و بهترین كارگردانی را از آن خود كرده است.
فیلم کوتاه قضاوت به کارگردانی مجتبی بیات و تهیه کنندگی الهام جعفری است که مسعود رمضانی، احسان بذلی، امیرحسین آصفی، ابوالفضل کارگزار، افسانه اکبری، الناز پرویز و صالح صارمی در آن به ایفای نقش می پردازند. 
در خلاصه داستان این فیلم کوتاه 18 دقیقه ای آمده است: هر کسی از ظن خود شد یار من ...
باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر، یک پاتوق آموزشی و نمایشی فیلم‌های کوتاه و مستند است که یک هفته در میان در روزهای شنبه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. در این سلسله جلسات علاوه بر نمایش فیلم، کارگاه‌های آموزشی فیلمسازی به صورت رایگان و برای عموم فیلمسازان جوان برگزار می‌شود. 
لازم به یادآوری است که شرکت در این جلسات برای عموم آزاد بوده و علاقمندان می توانند جهت اطلاع از برنامه های آن عضو کانال ارتباطی موسسه تصویر شهر در تلگرام به آدرس https://telegram.me/cineplex شوند.
تمام حقوق مادی و معنوی سایت به پردیس سینما گالری ملت تعلق دارد .