پردیس سینما گالري ملت
سه شنبه، 5 مهر 1401


اخبار پردیس سینمایی ملت


تقدیر از منوچهر معتبر در اختتامیه دامون فر

مدیر این دوسالانه با اشاره به جزئیات مختلف این نمایشگاه، گفت: دو سالانه هفتم دامون‌فر این روزها به ریاست شورای داوری آیدین آغداشلو برگزار می شود. 
سیف‌الله پویاراد افزود: این دوسالانه با 110 نقاشی از 57 نقاش در گالری پردیس ملت در حال برگزاری است که جمعه دهم اسفند ضمن معرفی برگزیدگانش، از جایگاه معلمی و هنری منوچهر معتبر تجلیل می‌کند. 
منوچهر معتبر متولد سال 1315 در شهر شیراز است. او تحصیلات دبستان و متوسطه را در زادگاهش به پایان رساند و در همین دوران به وسیله ناصر نمازی که از شاگردان کمال الملک بود با نقاشی آشنا شد.
وی در سال 1335 وارد دانشکده ادبیات دانشگاه شیراز شد و در رشته زبان و ادبیات انگلیسی به تحصیل پرداخت ولی علاقه به نقاشی باعث شد به تهران رفته و در رشته نقاشی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تحصیل کند. او سه دوره طراحی را در انجمن هنرجویان نیویورک و دوره فوق لیسانس در آموزش هنر را در دانشگاه ایندیانا گذراند. پس از بازگشت به ایران به تدریس طراحی و نقاشی در مراکز تجسمی و دانشگاه‌های هنر ایران پرداخت. معتبر نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بسیاری برگزار کرده و در سال 1364 برنده مدال و دیپلم افتخار از نمایشگاه نقاشان معاصر جهان در موناکو شد.
دوسالانه نقاشی دامون‌فر در دوره‌های اول تا ششم به ترتیب از جایگاه هنری آیدین آغداشلو، زنده یاد احمد اسفندیاری، زنده یاد پرویز کلانتری، لیلی گلستان، علیرضا سمیع آذر و زنده یاد محمد ابراهیم جعفری تقدیر کرده بود و هفتمین بزرگداشت این دوسالانه نقاشی، دهم اسفند با سپاس از یک عمر تلاش هنرمندانه منوچهر معتبر در سینما گالری پردیس ملت همراه خواهد بود.
مراسم تقدیر از منوچهر معتبر و معرفی برگزیدگان هفتمین دوسالانه دامون‌فر ساعت 18 عصر جمعه دهم اسفند در سالن سینما شماره سه در طبقه منفی یک پردیس ملت برگزار می‌شود.
نمایشگاه این دوسالانه، تا یک هفته بعد از اختتامیه در گالری پردیس ملت در طبقه منفی دو دایر است.
 

تصاوير خبر

Previous Next
تمام حقوق مادی و معنوی سایت به پردیس سینما گالري ملت تعلق دارد .